Przejdź do treści

Listwy maskujące karnisz – jak je wykorzystać

listwa do zabudowy karnisza

Listwy maskujące karnisz sposobem na ciekawe aranżacje. Chcesz podkreślić charakter wnętrza? Możesz to zrobić w łatwy i niedrogi sposób. Decydując się na dekory ścienne możesz nadać swojemu mieszkaniu wyjątkowy styl i charakter. Dekory ścienne cieszą się coraz większą popularnością i coraz chętniej są wykorzystywane do urządzania pomieszczeń. Niewątpliwą zaletą dekorów styropianowych jest bezproblemowy montaż, lekkość dekoracji, a także niskie nakłady finansowe, jakie musimy ponieść, by szybko odmienić nasze mieszkanie. Dzięki dekorom ściennym nasza kuchnia, jadalnia, pokój czy przedpokój nabiorą wyjątkowego i niepowtarzalnego stylu.

W niektórych wnętrzach ozdobne karnisze sprawdzają się doskonale, tworząc ciekawy i spójny wystrój. Jednakże, co zrobić jeśli karnisz prezentuje się wyjątkowo mało harmonijnie z całym wnętrzem i nie możemy pozbyć się wrażenia niedopasowania karnisza do reszty pokoju?
W takim przypadku z pomocą przychodzą nam listwy maskujące karnisz. Montowane przy suficie, sprawiają wrażenie przedłużenia stropu i spójności całej stylizacji. Te elementy dekoracyjne najlepiej sprawdzają się w modernistycznych bądź bardzo eleganckich, wytwornych wnętrzach, klasycznych salonach, minimalistycznych lub romantycznych sypialniach, czy nowoczesnych przedpokojach. Stanowią także świetny sposób na ukrycie karniszy w biurach, restauracjach i wielu innych, nowoczesnych wnętrzach.

Listwy maskujące karnisz
Listwy maskujące karnisz

Listwy maskujące karnisz podkreślą charakter wnętrza

Listwy maskujące karnisz mają jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę. Posiadają bowiem dodatkowe miejsce maskujące taśmę oświetleniową LED. To sprawia, że listwy są unikatowym produktem, który można wykorzystać w każdym wnętrzu. Łatwość montażu i możliwość malowania farbą do wnętrz na dowolny kolor sprawia, że listwy maskujące karnisz pasują do każdego wnętrza i stanowią doskonały element dekoracyjny.

Aby podkreślić charakter wnętrza wystarczy zdecydować, jaki styl wystroju wnętrza chcemy stworzyć i wybrać odpowiedni dla takiego stylu wnętrza dekor. Jeżeli chcemy dodatkowo podkreślić i wyeksponować nową dekorację ścienną, warto zastosować w tym celu grę światła. Odpowiednio dobrane oświetlenie w naszych pomieszczeniach dodatkowo sprawi, że dom zyska wyjątkowy klimat. W każdym przypadku niezwykle istotne jest, aby rozsądnie wybierać wszystkie dodatki i nie przesadzić z ich ilością. Czasem wystarczy niewiele dodatków, aby całość prezentowała się pięknie i stylowo.