Przejdź do treści

Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni

Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniu w każdym domu. To tam zażywamy odpoczynku, snu, podczas którego regeneruje się nasz organizm. W przypadku par i małżeństw sypialnia ma jeszcze ważniejsze znaczenie. Warto zwrócić na nią szczególną uwagę podczas wykańczania domu lub remontu, gdyż często od niej zależy nasze ogólne życiowe samopoczucie.

Nowoczesna sypialnia – czym się charakteryzuje?

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu z nas kluczowe znaczenie ma nowoczesność i minimalizm. Jednak w przypadku sypialni nie zawsze to one się sprawdzają, a przynajmniej nie do końca. Sypialnia to nietuzinkowe miejsce, dlatego warto połączyć minimalizm z komfortem, wygodą, przyjemnym wyglądem. Przytulność to w wielu przypadkach priorytet – warto wziąć to pod uwagę, gdyż niejednokrotnie wymagać będziemy od tego pomieszczenia, by utuliło nas do snu i odjęło wszystkie troski.

Nowoczesna sypialnia inspiracje pokazują, że musi to być pomieszczenie komfortowe. Nie sprzyja w tym nadmiar zbędnych mebli. W sypialni doskonale sprawdzi się łóżko – większe lub mniejsze, w zależności od faktu, ile osób musi pomieścić, szafki nocne oraz komoda, na której można postawić telewizor.

W sypialniach przeznaczonych dla kobiet silnych, niezależnych, lubiących pokazywać się od najlepszej strony z pewnością stanie toaletka, która pozwala na szybkie nałożenie makijażu czy ułożenie fryzury.

Nowoczesne sypialnie to z pewnością nie sypialnie bez dekoracji. Wbrew pozorom jest ich dość sporo. Jeśli szukamy ciekawych dodatków do naszego azylu, warto postawić na listwy przypodłogowe, które zakryją dylatację oraz pozwolą uchronić dolną partię ściany przed uszkodzeniami, a także listwy oświetleniowe sufitowe pozwalające na podklejenie taśmy ledowej, która  stworzy wspaniałą, romantyczną, intymną atmosferę.

Kolor ścian do sypialni – co jest obecnie modne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak pomalować sypialnię. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji. To my sami musimy dobrze czuć się w danym pomieszczeniu w otoczeniu kolorów. Najbardziej uniwersalna jest biel, jednak jej nadmiar może działać niekorzystnie. Stawiając na biel, możemy całość przełamać korzystając z ciekawej tapety – z delikatnym lub mocnym motywem. Zamiast tapety na jednej ścianie może pojawić się okładzina – z cegieł rozbiórkowych, z paneli 3D, które mogą stworzyć wspaniałą, nieszablonową ścianę skutecznie wpadającą w oko.

Jeśli stawiamy na sam kolor lub kolor z tapetą, możemy dodatkowo udekorować ściany sypialni za pomocą listew ściennych styropianowych czy też listew przysufitowych, które posłużą dodatkowo jako baza dla taśm ledowych gwarantujących świetną poświatę podczas długich romantycznych wieczorów.

Kolory farb do sypialni są przeróżne – można je ze sobą łączyć, można malować wyłącznie na jeden kolor. Tak naprawdę wiele zależy od naszego gustu oraz możliwości finansowych. Warto jednak dokładnie przemyśleć swój wybór, by mieć gwarancję, że w sypialni będziemy czuć się naprawdę jak u siebie.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Spokojny człowiek z uporządkowanymi sprawami w głowie z pewnością będzie stawiał na sypialnie w stylu skandynawskim. Dlaczego? Jest to jasne pomieszczenie, doskonale uporządkowanie. Każda rzecz w tym niezwykłym pomieszczeniu ma swoje miejsce. W stylu skandynawskim z pewnością postawimy na drewniane łóżka o naturalnym kolorze. Materiał ten wprowadzi do wnętrza ogromną dawkę przytulności i światła. Jasny szary, beż, biel – to kolory przewodnie w tym stylu.

W sypialni, której przewodnikiem jest styl skandynawski z pewnością znajdzie się dużo natury, i nie mówimy tutaj tylko o drewnie. Chodzi również o całkowicie naturalne tkaniny, takie jak len, bawełna, czy wełna. Firanki w sypialni powinny być bardzo lekkie, zwiewne, wpuszczające do środka maksimum światła. Świetnie prezentują się również rolety rzymski, które zazwyczaj wykonane są z materiałów naturalnych.

Trudna sypialnia – porady oraz sztuczki na jej urządzenie

Małą sypialnia w bloku to pomieszczenie trudne do aranżacji. W przypadku jej remontu, warto stawiać na jasne, optycznie powiększające pomieszczenie kolory, który nie pozwolą, by osoba z niej korzystająca czuła się w jakikolwiek sposób przytłoczona. Chłodne barwy to również bardzo dobre, korzystne rozwiązanie, które jednocześnie doda wnętrzu pożądanej głębi.

Sypialnia bez okna, choć dla wielu jest abstrakcją, niestety istnieje. Często jest wynikiem ludzkiego zaniedbania oraz cięcia kosztów. W tym przypadku warto stawiać na jasne kolory oraz bardzo proste wzornictwo. Wszystko, co będzie tę sypialnię ocieplać i nadawać jej głębi z pewnością się sprawdzi.

Sypialnia na poddaszu ze skosami to pomieszczenie, które wymaga całkowicie innego podejścia aranżacyjnego. Tutaj kluczowy aspekt odgrywa łóżko i jego usytuowanie. Jeśli decydujemy się na umieszczenie go pod skosem, należy wpierw sprawdzić, czy będziemy w stanie stanąć w pełni wyprostowani obok łóżka. Pomieszczenia ze skosami to trudne miejsca, dlatego najlepiej sprawdzają się tam meble wykonywane na wymiar.