Przejdź do treści

Sztukateria styropianowa – oryginalne dekoracje, proste rozwiązania

aranżacja salonu

Sztukateria styropianowa to ciekawe rozwiązanie jeżeli chcemy nadać naszemu salonowi elegancji i klasy, możemy zdecydować się na obudowę kominkową. Jest ona świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie mamy możliwości, ani ochoty stosować kominków z paleniskiem. Możemy wtedy zdecydować się na obudowę kominkową stylizowaną np. na styl francuski, ze zdobieniami opartymi na motywach kwiatowych, czy roślinnych.

Wykonana jest ona z poliuretanu, czyli w pełni ekologicznego i bezpiecznego tworzywa. Idealnie sprawdza się we wnętrzach stylizowanych na styl barokowy, czy też vintage, a także dla kontrastu- w nowoczesnych.

Obudowa kominkowa jest w kolorze białym, ale istnieje możliwość samodzielnego przemalowania na dowolny kolor za pomocą farby akrylowej. Atrapa kominkowa składa się z trzech części, to jest: dwóch bocznych podstaw i gzymsu, który może służyć za półkę. Zestaw można połączyć za pomocą specjalnego kleju do sztukaterii.

Sztukateria styropianowa zwróci uwagę gości, którzy nas odwiedzają i zmieni architekturę całego wnętrza. Doda mu przytulnego i „ciepłego” charakteru. Będziemy mogli ustawić na nim dowolnie, pasujące do niego dekoracje, w stylu naszego salonu.

Sztukateria styropianowa

Sztukateria styropianowa

Sztukateria styropianowa – proste rozwiązania, bogate dekoracje

Jesteś molem książkowym? Wszędzie walają się twoje książki, przez co twoje mieszkanie utraciło swój dawny charakter? Nie masz już miejsca na nowe? Z elementów sztukaterii możesz stworzyć własną biblioteczkę. Do tego celu możesz wykorzystać listwy i panele dekoracyjne, łuki, wsporniki dekoracyjne. Ogranicza Cię tylko twoja wyobraźnia. Sztukateria styropianowa wykonana jest z najwyższej klasy styropianu wzmocnionego masą tynkową.

Dzięki temu elementy są trwałe, a my będziemy się mogli cieszyć naszym meblem przez długie lata. Zaletą sztukaterii jest możliwość tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów, których nie kupimy w żadnym sklepie. Własnoręczne ich wykonanie daje nam satysfakcję, nie musimy też opłacać drogich fachowców, przez co cena naszego mebla jest niska, natomiast jego wartość jest nie do przecenienia. Montaż naszej biblioteczki ze sztukaterii jest bardzo prosty. Potrzebny nam będzie specjalny klej do sztukaterii, piła lub ostry nożyk. Wystarczy tylko połączyć i skleić elementy. Kolejną zaletą jest możliwość pomalowania jej na dowolny kolor. Biblioteczkę ze sztukaterii możemy także z powodzeniem przytwierdzić do ściany. Pozostaje nam tylko cieszyć się pięknym meblem.